Мицкоски: Знае ли некој до каде е планот 3, 6, 9 и 18 за ЕУ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата на „Стадион“ на Канал 77 потсети на планот на СДСМ за 3,6,9 и 18 за ЕУ при што потенцираше следново:

-Jас појма немам, ниту пак некој го споменува, ниту пак некој има појма во оваа држава што се случува. Поминаа еве 18. знаеме до каде е реализиаран?Oтчет некој даде?- Не, не даде.

Претседателот Мицккоски во своето гостување потсети и дека во епицентарот на најголемите политички, економски и финансиски скандали шетаа куфери со милионски суми и за тоа никој денеска не сноси одговорност.

-Ние рековме добро ќе му дадеме шанса на процесот да не правиме протести. Ние не бевме како СДСМ да фарбаме, кршиме огради и кодошиме по светот со писма, додаде Мицкоски.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...