Мицкоски: Оди власта во Брисел наводно се бори за европски вредности, а дома остава закон за опојни дроги за да им врви бизнисот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата на „Стадион“ на Канал 77 рече дека оваа Влад предводена од СДСМ и Заев оди во Брисел да бара евроспки вредности, а овде остава предлог закон за опојни дроги и постави прашање што всушност има европско во тој закон.

-Освен бизнисот и јас ќе ви кажам извозот од фирмите блиски до кланот Заеви јас не гледам друго ништо европско во тој закон за да можме ние да му ставиме европско знамнце, потенцираше претседателот Мицкоски.

Тој во своето гостување истакна дека проблемот во производтсвото во фабриката на Заеви во Валандово не е проблем на граѓаните во Тулуз и укажа дека затоа постои медицина, за да дијагностицираат каква е болеста, што е болеста и доколку стручното лице констатира како треба да се третира, тоа да се третири.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...