Јанушев: Колку е несериозно партијата да си го демантира и дообјаснува својот лидер зошто Заев дава несреќни изјави

Заев вчера кажа-излажа дека доколку нема датум Владата ќе падне.

Но, сепак неговите сопартијци за медиумите изјавија дека Заев блефирал и изјавата била за да направи притисок врз Франција и Макрон!

Колку е несериозно, партијата да си го демантира и дообјаснува својот лидер, зошто Заев дава несреќни изјави.

Која пародија!?! Кое фијаско!?!
Ова народски кажано се вика “отвори се земјо, голтни ме”!

И додека европските политичари ни порачуваат дека процесот на пристапување во ЕУ е целосно врз основа на заслуги и фокусот треба да биде на реформите кои треба да се направат, од криминално-рекетарскта банда на Заев, Шеќеринска и останатите се обидуваат одговорноста да ја лоцираат секаде (надвор и дома), освен кај самите себе.

Не е за “џабе” кажано дека првиот чекор за надминување на проблемот е да признаеш дека имаш проблем. 😉

#КриминалноРекетарскаВлада
#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...