Поради погрешните економски политики на СДСМ се доведува до пропаст економијата во земјата

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Поради лошите политики на СДСМ 500.000 граѓани во државата живеат на прагот на сиромаштија, исто толку и се иселија од државата.

Поради Заев и министерката Ангеловска, Република Македонија вчера  беше задолжена за нови 53.6 милиони евра.

Капиталните инвестиции во државата се на најсниско ниво од само 28.16% што е најниско ниво во историјата на Република Македонија.

Нема просечна плата од 500 евра која ја ветуваа СДСМ додека беа во опозиција.

Поради погрешните економски политики на СДСМ се доведува до пропаст економијата во земјата.Затоа потребна е обнова на Македонија и домаќинско работење со државната каса од луѓе со искуство и визија.

Сето ова ќе се случи откако СДСМ ќе падне од власт.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...