Заев не направи ништо за намалување на сиромаштијата

Соопштение до јавноста – реакција на обраќањето на Зоран Заев

Зоран Заев не направи ништо за намалување на сиромаштијата. 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија.

Секој ден се поголем е бројот на луѓето кои ја напуштаат Република Македонија.

Само во еден ден град како Делчево го напуштиле 1000 жители, тоа е директна последица на слабата економија и сиромаштијата во која е втурната државата. Наместо  развој три години имаме стагнација.

Наводната мерка за покачување на минималната плата е само на хартија. Работниците го враќаат таканареченото покачување на рака на газдите. Власта е нефункционална и институциите не си ја вршат работата.

Со Зоран Заев и СДСМ  сиромаштијата нема да се намали, напротив ќе се продлабочува. Со Зоран Заев и СДСМ Македонија само стагнира.

Зоран Заев и СДСМ треба да си одат.

 Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...