СДСМ три години не направи ниту еден километар нов автопат

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Горан Сугарески

СДСМ три години не направи ниту еден километар нов автопат. Проектите кои ги наследија од ВМРО-ДПМНЕ и беа во крајна фаза на реализација им беа потребни три години за да ги пуштат во употреба.

Зоран Заев вети 600 километри нов автопат. Три години потоа нема ниту 1 километар. Зоран Заев вети 550 километри нови магистрални патишта. Три години потоа нема ништо од најавеното.

Три години тапка во место гасификацијата на државата. Наместо гасификација имаме криминал и корупција во сите државни институции, на сите нивоа.

Нема проекти во железницата, ниту во инфраструктура, ниту во транспорт.

Заев и Сугарески ги разочараа граѓаните.

Само 28% реализација на капитални инвестиции за цели 8 месеци од година е доволен знак дека оваа влада мора да си замине.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...