Заев и Анѓушев се на прав пат да ја уништат Република Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференција на Кирил Колемишевски

Заев и Анѓушев се на прав пат да ја уништат Република Македонија.

Селективното доделување минимални средсва за инвертори претставува дрзок обид на Заев и Анѓушев за корумпирање и манипулирање.

Проблемот со загадувањето во Република Македонија нема да се реши само со набавка на инвертор клими за 10.000 сеемејства.

Мерката е дискриминирачка и доколку СДСМ  се грижеа за здравјето и за реалните проблеми со кои се соочуваат граѓаните тогаш истат мерка ќе важеше за цела територија Република Македонија.

Потребни се сериозни планови и политики за справување со загадувањето. Потребни се темелни и одржливи мерки за сите граѓани.

Веднаш по формирањето на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе го рестартира проектот за изградба на секундарната и терцијалната гасификација на Македонија. Преку вистинска субвенција граѓаните да можат да добијат достап до вистински еколошки ресурс, одржлив, функционален и економичен.

Доаѓа крајот на политичката кариера на двоецот Заев-Анѓушев, а потоа следи одговорност.

Доаѓа обнова на Македонија и вистинска грижа за граѓаните.

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...