СДСМ и Зоран Заев продолжуваат со негрижата за здравјето на граѓаните

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ и Зоран Заев продолжуваат со негрижата за здравјето на граѓаните.

Заев од опозиција ветуваше експресно решавање на проблемот, а сега од позиција носи популистички мерки од кои никој нема да има придобивка.

Мерката за субвенционирање на инвертер уреди за греење е дискриминирачка мерка, бидејќи истата ќе биде достапна само за жители на неколку градови и определен број на граѓани.

СДСМ потроши три години а притоа не превзема ниту една мерка за да го спречи проблемот со загадувањето, затоа мора да си замине што побрзо тоа подобро и за државата и за граѓаните.

Многу наскоро доаѓа обнова на Македонија.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...