Мицкоски:Ова е борба за иднината и за Македонија каква ја сакаме и заслужуваме

Остварив средба со луѓето од Сачево и со Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица. Истите грижи и проблеми. Струмица не оди напред. Струмица и струмичко ги живеат најтешките времиња. Проблемите се таложат, а нема решенија. Изборот e помеѓу обновата за која се бориме, и криминалот и неправдите кои ги донесе власта, помеѓу ислрената и чесна мисла за Македонија, и арамилукот во кој се гуши нашата земја. Ова е борба за иднината и за Македонија каква ја сакаме и заслужуваме.
#ОбноваНаМакедонија

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...