Детското игралиште кај Зелен пазар е целосно руинирано и младите не можат да ги користат искршените реквизити

Интегрален текст од изјава за медиуми на Никола Цветковски

Почитувани,

Во моментот се наоѓаме кај детското игралиште кое е сместено во близина на Зелениот пазар во Центарот на градот.

Како што можете да видите зад мене игралиштето е руинирано и младите не можат да ги користат искршените реквизити.

Ова само покажува дека градоначалникот Богдановиќ е на “Прав пат” во исполнувањето на своето ветено спрема жителите на општина Центар.

Ваквата жална глетка не е ништо ново за игралиштето на општина Центар. По едно вакво “модерно” игралиште си имаме во секое маало, игралиште каде што младите родителите можат без грижно да го користат.

Ова е еден вистински пример за тоа како еден градоначалник треба да работи.
Поради ова го охрабруваме градоначалникот Богдановиќ да продолжи вака “успешно” да ја реализира својата програма и ветеното спрема Центарци.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...