Мицкоски за најавите за нова десна партија: ВМРО е силно и обединето, Заев користи разни алатки да остане на власт

Во денешната емисија на „ 24 Отворено“ гостуваше Христијан Мицкоски претседателот на ВМРО ДПМНЕ кој кажа дека партијата е обединета и силно мотивирана да победи на следните парламентарни избори и да ја ослободи Македонија од владата предводена од Зоран Заев и СДСМ.

– ВМРО ДПМНЕ е обединето , ВМРО ДПМНЕ е силно мотивирано да победи на следните предвремени парламентарни избори и да ја ослободи Македонија од оваа влада предводена од СДСМ и Зоран Заев, но истовремено треба да сме исто така свесни дека Зоран Заев и СДСМ ќе користат определени политики и алатки за да нормално се спротивстават и го ублажат тој пораз кој што следи на следните предвремени парламентарни избори кажа Мицкоски.

Тој дополни дека е свесен дека СДСМ користи дополнителни политики и алатки за да се спротивстават на следните предвремени парламентарни избори се со цел да го ублажат поразот.

Мицкоски дополни дека им посакува среќа на оние кои мислат дека треба да се формира нова партија.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...