Мицкоски: И сега стојам на тврдењето дека Јанева ме уценуваше за да и се продолжи мандатот на СЈО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски денес гостуваше во „24 Отворено“ каде што посочи дека на почеток на година, имотот на ВМРО-ДПМНЕ беше на нелегален и незаконски начин замрзнат, и се уште е замрзнат. ВМРО-ДПМНЕ како партија функционира како гостин во својот имотот. Има потешкотии во функционирањето. Но тоа сепак не претставува проблем и во овој момент ВМРО-ДПМНЕ да има некаде околу 100.000 гласа предност од СДСМ и да напредуваме во име на сето тоа.

Но да ве потсетам дека на нелегален, незаконски начин поради едно обвинение кое што е покренато после законскиот рок и е прифатено од страна на судијата во постапка и како резултат на тоа имотот ни е замрзна, рече Мицкоски.

Мицкоски додаде дека бил кај Јанева и има разговарано, а таа била многу јасна и прецизна во своето барање, дури и имало трето лице во просторијата.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...