Мицкоски до Чадиковски: После три години власт на оваа криминална власт Вие ме прашувате за Груевски, тоа нема да смени ништо

Три години власт на СДСМ ние сега за тоа да зборуваме. Сега не зборуваме за иселувањето, ајде тоа после, не зборуваме за Рекет, ајде тоа после, не зборуваме за лошата состојба во државата ајде и затоа после и да се огрдиме за нешто, а веќе три години владата во Република Македонија ние е СДСМ.

Еве да се оградиме за сето лошо што било направено од политичарите во Република Македонија од 1991 година до 2019 година, му порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на новинарот Младен Чадиковски, одговарајќи на новинарското прашање зошто ВМРО-ДПМНЕ не се оградила за политиките од минатото.

Мицкоски додаде дека ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да гради политики кои што ќе бидат добри за сите граѓани, за оние политики кои што биле помалку добри ќе се трудат да не ги повторат, а они политики кои што се добри ќе ги надградуваат.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...