Наместо во нови инвестиции РЕК Битола фрли 1 милион евра за три дена во буниште

Соопштение до јавноста – реакција на реакцијата на соопштенијата на СДСМ и РЕК Битола

Наместо во нови инвестиции РЕК Битола фрли 1 милион евра за три дена во буниште.

СДСМ со лаги и манипулации се обидува да ја затскрие својата неспособност и неработа. Доколку е така како што се правда СДСМ, зошто немаше чести испади на блокот 1 во РЕК Битола во 2017 година, туку испадите станаа секојдневие откако СДСМ почна да го полни РЕК со партиски војници.

Партизацијата која ја спроведуваат на големо ја зема својата цена. Партизацијата на СДСМ, РЕК Битола за само 3 дена го чини 1 милион евра.

РЕК Битола и буџетот на  Македонија не се бура без дно. Ефикасното менаџирање со човечките ресурси и државниот имот е обврска за менаџментот на претрпијатијата.

Недозволиво е претпријатието кое ја крепи македонското електростопанство да се менаџира со толкав  степен на несериозност.

СДСМ и нивните кадри се неспособни, затоа треба да си заминат.

 

 

            Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...