Ристески:Да го земеме бајракот на слободата и да тргнеме кон обнова на Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Жарко Ристески, Претседател на ОК Македонски Брод на ВМРО-ДПМНЕ

Почитувани,

Почитувани мои сограѓани, токму од овде од срцето на Македонија од Македонски Брод сакаме да повикаме за обнова на нашата татковина за обнова на Република Македонија. Ги повикувам сите оние кои се изневерени, изманипулирани и излажани од оваа ненародна власт да застанат рамо до рамо заедно со нас и да го земеме бајракот на слободата и сите заедно да тргнеме напред во обнова на нашата татковина.

Решенија нудиме, решенија имаме. Денес сме овде собрани да ги слушнеме вашите идеи за обнова на Македонија. Сите ваши идеи понатаму ќе бидат преточени во нашата предизборна програма, а потоа ќе бидат преточени во проекти. Затоа уште еднаш од овде од Македонски Брод сакам да упатам една јасна и недвосмислена порака. Сите заедно да тргнеме во обнова на Република Македонија и да кажеме не на оваа ненародна власт која го урна Македонски Брод на работ на бездната.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...