Мицкоски: Тимот на стратешки соработници од угледни поединци ќе помогнат во Обновата на Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во гостување на вестите на телевизија Алфа истакна дека израниот тим од стратешки соработници ќе се проширува во периодот што следува, тоа се врвни професионалци, родољуби и имаат желба и мотивација да се приклучат кон Обновата на Македонија.

-Овие врвни угледни личности со голема мотивација и посветеност прифатија да бидат стратешки соработници мои, а со тоа и да помогнат во Обновата на Македонија, вели Мицкоски.

Тој истакна дека соработниците ќе бидат вклучени во изработката на визијата, стратегијата, плановите, новите политики на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, а во иднина се тоа ќе биде преточено во политики на идната влада која што ја води ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски потенцираше дека квалитет на неговите соработници , професионално портфолио, животно портфолио, и искуство навистина се една голема гаранција и ќе претставува голема додадена вредност во креирање на политики на ВМРО-ДПМНЕ.

-Со голем дел од овие луѓе сум соработувал без исклучок со сите лично се познавам и можам да гарантирам за една успешна и плодна соработка. Се работи за натпартиски луѓе и нивната мотивација и желба да се приклучат во Обновата на Македонија ќе гарантира подобрување и изградба на држава која што Македонија заслужува да биде, и онаква држава каква што граѓаните посакуваат од нас политичарите да изградиме, вели Мицкоски за АЛФА.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...