Единствениот пат кој го видовме е оној како се изнесува 1 милион евра рекет

Зоран Заев, водачот на криминално-рекетарската банда на СДСМ со нова кампања и слоган на “Прав пат”!?! 😂

Па добро бре, ние во ВМРО да ви го смислевме новиов слоган, немаше да биде толку многу “промашен” … или можеби свативте конечно што правите, па сами си правите пародија?!? 🤭

Единствениот пат кој го видовме е оној како се изнесува 1 милион евра рекет, како Македонија е на врвот во корупцијата, криминалните иновации, крвавите тендери во здравството, загадениот воздух, уништеното земјоделие. Патов и не е баш прав.

Еврипид може вода да им носи на овие траги-комични ликови од бандата на Заев!

П.С. – на “Прав пат” сте да си заминете од власта за многу брзо! 😉

#КриминалноРекетарскаВлада
#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...