Лашкоска: Факт е дека оваа власт не се интересира за реализација на капитални инвестиции

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеничката од редовите на ВМРО ДПМНЕ Ане Лашкоска.

Таа кажа дека оваа власт воопшто не се интересира за реализација на капитални инвестиции и дека со овој ребаланс на буџетот владата крати проекти кои биле предвидени за водоснабдување и одведување на отпадните води.

Исто така Ане Лашкоска потенцираше дека со ваквиот однос и со неспроведување на овие проекти владата неправедно ги казнува граѓаните.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...