Економијата и фирмите стагнираат само фирмите на Заеви и Анѓушев работат

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Кочо Анѓушев

Економијата тоне. Само преку розевите очила на Анѓушев и Заев економијата блеска.

Граѓаните се повеќе се со празни џебови. Само во еден ден Делчево го напуштиле 1000 граѓани. Тие луѓе не бегаат затоа што блескаме, туку затоа што тонеме.

Покачените даноци, зголемената акциза и се поголемите придонеси ги оставаат граѓаните со празни џебови.

Бројот на работници во индустријата во јули оваа година е помал за 2.5% од јули минатата година. Односно на 100.000 работници имаме 2500 работници помалку.

Економијата и фирмите стагнираат само фирмите на Заеви и Анѓушев работат.

СДСМ ја уништува економијата три години по ред и треба да си замине. Потребни се предвремени парламентарни избори час поскоро.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...