СДСМ во здравството од реформи донесе хаос, скандали и матни тендери

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Владата на СДСМ го урниса здравствениот систем.

СДСМ во здравството од реформи донесе хаос, скандали и матни тендери.

Клиниките се распаѓаат, а пациенти умираат од болести кои се третираат со едноставни терапии.

Во здравството на Република Македонија царува државната мафија. За тоа доказ е и кривичната пријава против Дончев, Филипче и Кичеец каде што се обвинуваат дека тие спречуваат продажба на македонска приватна компанија, или пак сакаат да имаат удел во продажбата.

СДСМ уште еднаш докажа дека воопшто не се грижи за здравјето на граѓаните туку се грижи нивното лично богатење.Граѓаните заслужуваат модерно и ефикасно здравство. Време е СДСМ и Филипче да си заминат.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...