Данев до СДСМ: Граѓаните за да ви веруваат треба да имате кредибилитет кој што е стекнат врз база на ветени, а остварени проекти

На денешната седница на Комисија за финансирање и буџет се обрати и пратеникот од редови на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев кој посочи дека сериозна невистина е дека е започната работа на патот Драчево- Јурумели и оти е проект на СДСМ.

-Тој пат го проектираше и го започна претходната влада на ВМРО-ДПМНЕ и претходните самоуправи. Велите ја планирате оваа делница, планирате завршување на булеварот „Борис Трајковски“, па реконструкција на мостот на Маркова река итн. Тоа е низа на „ЌЕ“ направиме, планираме во програма итн. Видете, граѓаните за да ви веруваат треба да имате еден кредибилитет кој што е стекнат врз база на искуствени проекти кои што претходно сте ги ветиле и сте ги оствариле, нагласи Данев.

Данев додаде дека граѓаните не веруваат во оваа власт затоа што се што ветија не исполнија.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...