Цуклев: За делницата Демир Капија – Смоквица ви требаше една година за поместување на само еден далновод

На денешната седница имаше обраќање пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Драган Цуклев кој кажа дека на владата и требало цела година за поместување на само еден далновод на делницата Демир Капија – Смоквица.

Тој посочи дека ваквите проблемите на ваквите големи проекти се решаваат во од и експедитивно но дека владата за обичен далновод го оддолжи за голем временски период завршувањето на оваа битна делница.

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....