СДСМ најавуваше дека оваа година ќе биде економска, а граѓаните добија рекетарска година

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ се што вети, излажа.

СДСМ наместо за граѓаните, работи за своите лични, тесно партиски и бизнис интереси преку криминал, уцени, рекет и притисоци.

СДСМ најавуваше дека оваа година ќе биде економска, а граѓаните добија рекетарска година.

Доказ за ова е срамна реализација на капиталните инвестиции од 20 проценти за првата половина од 2019 година.

Граѓаните својот гнев ќе го искажат на следните парламентарни избори кога ќе кажат доста е од Заев и неговата криминална банда.

Граѓаните ќе стават крај на владеењето на СДСМ и ќе започне обнова на Република Македонија.

 

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...