Политичката кариера на Заев е завршена, а поразот за СДСМ на следните избори е загарантиран кога и тие да се случат

Соопштение до јавноста, реакција на интервјуто на Зоран Заев

Македонија тоне во криминал и корупција од денот кога Зоран Заев седна во премиерската фотелја. Аболицираниот Заев и криминално-рекетарската банда со која тој раководи ја ограбија државата, а буџетот го третираат како партиска сметка.

Откако преку криминални тендери, грантови и непотизам испумпаа милиони евра народни пари кои завршија на личните сметки на партиски и државни функционери сега Заев се надева дека Европските фондови ќе и помогнат на македонската економија. Криминалците на власт секојдневно ги задолжуваат граѓаните, а проекти нема. Сите знаеме каде завршуваат овие пари.

Со рекет, уцени, целосна контрола на власт врз правосудството, криминал и корупција Македонија нашата европска перспектива е загрозаена. Со Зоран Заев како премиер  нема напредок.

Анкетите покажуваат дека паѓа довербата во  Заев и оваа Влада. Заев е во паника, веќе е јасно дека идната Влада на Република Македонија ќе ја формира ВМРО-ДПМНЕ. Поради оваа причина власта се плаши од предвремени парламентарни избори. Но граѓаните нема да го заборават криминалот на оваа власт, нема да го заборават рекетот, политичкиот прогон и уназадаувањето на државата на секое поле. Политичката кариера на Заев е завршена, а поразот за СДСМ на следните избори е загарантиран кога и тие да се случат.

 

 

 

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...