Мицевски за министерката за финансии: Нејзиното отсуство го отсликува односот на Заев и СДСМ кон државата и граѓаните

На денешната седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет се обрати и пратеникот и координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски кој сакаше да ја потсети јавноста дека седми ден тече расправата за ребалансот во Комисијата, а шести ден како министерката за финансии е отсутна.

„Формално правно заменичката е тука меѓутоа оној што е најповикан за оваа Комисија се уште не можеме да го видиме. Односот на министерката кон пратениците и кон Комисијата за финансирање и буџет, како и кон ребалансот го отсликува односот на Владата на Зоран Заев и СДСМ кон државата и граѓаните на Република Македонија“, истакна Мицевски.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...