Мицевски за министерката за финансии: Нејзиното отсуство го отсликува односот на Заев и СДСМ кон државата и граѓаните

На денешната седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет се обрати и пратеникот и координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски кој сакаше да ја потсети јавноста дека седми ден тече расправата за ребалансот во Комисијата, а шести ден како министерката за финансии е отсутна.

„Формално правно заменичката е тука меѓутоа оној што е најповикан за оваа Комисија се уште не можеме да го видиме. Односот на министерката кон пратениците и кон Комисијата за финансирање и буџет, како и кон ребалансот го отсликува односот на Владата на Зоран Заев и СДСМ кон државата и граѓаните на Република Македонија“, истакна Мицевски.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...