Данев до СДСМ: Вие само зедовте ножици и ја пресековте лентата на изградените градинки од претходната влада

Пратеникот Драган Данев на денешната седница на Комисија за финансирање и буџет посочи дека власта премногу се фали во делот за детската заштита и изградба на нови градинки, но тоа не е видливо никаде. Знаме дека тие проекти во огромен процент ако бидеме реални пред себе и пред македонската јавност се изградени од претходната влада.

А, вие точно ножици земавте и црвени ленти, и ја пресековте лентата. Но 1.300 дечиња во Општина Кисела Вода чекаат за згрижување во градинките, додаде Данев. Данев истакна дека СДСМ вети дека ќе направи неколку градинки, но ништо од тоа не се случи.

А, проблемот ги тишти граѓаните, младите брачни парови во Општината Кисела Вода. Не е точно кога од СДСМ велат дека изградиле во овие три години 11 енергетско, ефикасни училишта во Градот Скопје. Прво тоа не е точно затоа што можеби само сте ја довршиле изградбата на енергетско ефикасни училишта, појасни Данев.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...