Стојаноска до СДСМ: Само се фалите со пишано на хартија, но не се знае кога ќе започнете тоа да го спроведувате

Пратеничката Дафина Стојаноска од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ при заседавање на денешна седница на Комисија за финансирање и буџет посочи дека пратеникот Диме Велковски станал препознатлив по набројувањето и по читање на ставки. И не знае колку на јавноста овие ставки и значат.

Бројки граѓаните не сакаат. Граѓаните бараат чист воздух. И многу скоро ќе дојде денот кога граѓаните ќе излезат на улица. Не знам дали тогаш ќе им се придружите, како што министерот Филипче минатата недела им се придружи на протестот против сам себе,истакна Стојаноска.

Стојаноска додаде дека пратениците на СДСМ говорат само за некои елаборати изготвени од МАНУ. Лани на јавната расправа на која патем министерот за животна средина не ни присуствуваше, туку тука дремеше како што објавија медиумите неговиот заменик министер. Кој што се пофали со стратегија. Како по обичај функционерите на СДСМ единствено се фалат со пишано на хартија. Но не се знае кога сето тоа ќе почнат да го спроведуваат.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...