Заев молчи и крие од јавноста каде завршила Луј Витон чантата со милионската сума од рекет

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов

Зоран Заев молчи и крие од јавноста каде завршила Луј Витон чантата со милионската сума од рекет.

Јавноста чека одговор, дали милионот од рекет завршил на „Илинденска“ и со тоа е финансирана кампањата на Стево Пендаровски!?

ЈО, под контрола на Заев молчи и за случајот „Рекет 2“, исто како што молчи и за „Рекет“.Молчат затоа што знаат дека ако истрагата се реализира до крај таа ќе стигне до Зоран Заев – главата на октоподот.

Граѓаните мора да знаат зошто правосудните институции го штитат премиерот и зошто тој уште не е повикан на распит.Граѓаните очекуваат Заев да биде енднаков пред законите, како и секој еден друг граѓанин на Република Македонија.

 Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...