Мисајловски: Заедно ќе победиме бидејќи нашата цел е Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски присуствуваше на отварање на промотивен штаб на партијата во скопската населба Ѓорче Петров. По тој повод Мисајловски преку својот Фејсбук профил порача „Заедно ќе победиме бидејќи нашата цел е Македонија“.

Отварање на промотивен штаб на ВМРО – ДПМНЕ во Ѓорче Петров. Одлична енергија и многу мотив за нови победи. Чесни и достоинствени луѓе кои си ја сакаат својата држава, сакаат да биде успешна и просперитетна, истата да се гради и развива, а не како сега со распродажба и криминал да се уништува се што е стекнато. Заедно ќе победиме бидејќи нашата цел е Македонија, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...