Јанушев:Заев – водачот на криминално-рекетарската влада повторно се обидува да се “пере” околу аферата “Рекет

Зоран Заев – водачот на криминално-рекетарската влада повторно се обидува да се “пере” околу аферата “Рекет”.

“Јас мислам како оди истрагата, како е транспарентно водена, како демонстрира независност ЈО како дел од правосудниот систем , може да чекира уште едно практично завршување на борба против криминалот и корупцијата пред партнерите од Европската заедница заради тоа што покажуваме дека при вака сензитивни случаеви независност во работењето на правосудството, во конкретниот случај на ЈО каде што сопственик на медиум близок до власта е во притвор, каде што јавен обвинител е во притвор, истрагата допира до сите без разлика дали е политичар, бизнисмен или кој било од нашето општество. Тоа е вредност во европските земји и тоа може само буквално да ни се чекира, односно потврди, како еден исчекор повеќе кон европеизацијата”!?! 😲

Веројатно, најголем дел престанале да ја слушаат, односно читаат изјавата на Заев после “јас мислам” … но, нејсе.

На дело видовме како Заев и СДСМ креираат рекетарско-обвинителско-политичка банда, како креираат и монтираат обвинителски акти, за потоа да уценуваат и изнудуваат!?!

Нема правда, нема мир – од “ударно” мото, многу брзо го заборавија и наместо тоа инсталираа Луј Витон правосудство кое има за цел да го штити криминалот на власта, а истовремено да ги гони политичките неистомисленици на Заев.
Правдата ја претворија во политичка маша во рацете на Заев, која згора на се, ја корстат и за земање на милионски суми рекет.

И ова не е ни процент од криминалите, скандалите и катастрофалните чекори на криминално-рекетарската банда на Заев, ова е само врвот од сантата мраз.

Секој ден излегува нова вистина за криминалот на власта, да видиме што ново ќе смисли за аферата “Рекет” … но и за “Рекет 2”, “Рекет 3” итн!?! 😉

#КриминалноРекетарскаВлада
#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...