Ласовска:СДСМ и новинарите кои ја поддржуваат политиката на Заев, не запираат со мизогинија и говорот на омраза

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Благица Ласовска, Претседател на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Почитувани,

Говорот на омраза и навредите од страна на функционери и новинари блиски до Зоран Заев и СДСМ не престануваат.

Тоа е повеќе од јасно откако видовме дека ниту невладините организации, ниту некој од функционерите на СДСМ се огради од навредите на Златко Ориѓански кој токму од Заев беше поставен да ја претставува македонската култура во Тирана.

Почитувани,

СДСМ и новинарите кои ја поддржуваат политиката на Заев, не запираат со мизогинија и говорот на омраза, па така Бранко Тричковски, полтронот на Заев во денешниот свој фејсбук статус со неговиот валкан политички речник ги вмешува децата на претседателот Христијан Мицкоски во политичка  пресметка.

Зоран Заев, Бранко Тричковски и СДСМ одамна се разминале со  моралот и со етиката. Власта не бира средства, па навредува и деца и фамилии.

Ова лудило од страна СДСМ мора да запре и сите заедно да го осудиме ваквото однесување.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...