Јанушев:Тандемот Заев-Шеќеринска се современици на најцрните времиња во оваа држава

Оваа криминално-рекетарска банда на власт е најлошото нешто што и се случило на Македонија.

Но, ако се погледне добро двоецот кој управува со власта, тандемот Заев-Шеќеринска, не може да биде поинаку затоа што тие се дел од сите неуспеси на Македонија изминативе над дваесет години, современици на најцрните времиња во оваа држава.

Шеќеринска е во политика уште од времето на ТАТ, пропаста на Славија, Центро, Железара … од времето на приватизацијата.

А, Заев уште од времето на “бонбона бизнисот” на Шеќеринска, бркањето од работа на луѓето во ЕСМ, на територијалната поделба.

Значи деца се родиле, завршиле средно, факултет, а Заев и Шеќеринска уште водат политика.
Ова се луѓе кои се прегазени од времето.
Не може 28 години надеж да се оние кои никогаш не направиле чекор напред.
Тие се сидрото кои не влече надоле.
Тие се симболот на се што е лошо во политиката.

Мегданот на кој треба да се расчисти со овие мешатари и печалбари од туѓата несреќа се предвремените избори, а колку се сеќавам Заев никогаш, дури и кога беше опозиција не бараше предвремени избори, бегаше, се спасуваше, смислуваше Пржински договори … правеше се, само за да го одбегне народот.

Но, овој пат нема да биде така.
Овој пат народот доаѓа по своето и ќе ги испрати во пензија овие луѓе прегазени од времето.

#КриминалноРекетарскаВлада
#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...