Мисајловски: Епа на 15 септември ви умре вашето СЈО

НА 15 СЕПТЕМВРИ !!!
НА 15 СЕПТЕМВРИ !!!

ЕПА НА 15 СЕПТЕМВРИ ВИ УМРЕ ВАШЕТО СЈО !

Денеска исчезнува хибридната форма за прогон кон ВМРО ДПМНЕ и сите што мислат поразлично од оваа власт.
Многу фактори застанаа позади оваа институција да ни ја прикажат како столб на правдата, како клучот за борбата против корупцијата, но на крај сакале или нејќеле да признаат сите ја гледаат оваа институција како Срамно Јавно Обвинителство.

Но ние нема да заборавиме за нивниот прогон кон ВМРО ДПМНЕ……
Нема да заборавиме за притисоците и местенките за промена на името……..
Нема да заборавиме дека за добра цена си поигруваа со правото и правдата……
Нема да заборавиме дека потрошија милиони евра без да подложат на ревизија и да немаат никаква одговорност за нивното трошење……
Нема да заборавиме дека се ставија во целосна функција на власта како нивни инструмент за политичко прогонување, но и креирање негативно јавно мислење за сите што не размислуваат исто како оваа власт……..

Но секој што си поиграл со правото и правдата
ЌЕ СИ ОДГОВАРА !!!

Напиша на Фејсбук, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски

 

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...