ВМРО-ДПМНЕ ќе ги покачува платите на работниците

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Стефан Васев

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголемува платите подеднакво и во јавната и државна администрација. Ќе се бори да го унапреди стандардот кој СДСМ сега го руши.

Она што е вистински загрижувачко е што Владата на СДСМ ќе подели 120 милиони евра народни пари за легализирање на незаконската активност плата во плико.

Владата на Заев е таа што ги дели граѓаните и компаниите на оние кои ги почитуваат законите, и оние малкуте кои ги става во привилегирана состојба а прават криминал со плата во плико на рака, а сега Заев ќе ги награди со државни народни пари.

Општ факт е дека таквите компании кои прават криминал се оние кои се блиски до премиерот Зоран Заев и СДСМ.

Овие пари кои СДСМ ќе ги дели на блиските компании граѓаните ќе ги платат трипати поскапо преку задолжувањето кое го прави владата. Арамиите на власт не мислат за работниците туку за своите приватни џебови и затоа лажното душегрижништво е само завеса за која криминалците од СДСМ се богатат на грбот на работниците.

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...