Стравот на Заев и СДСМ станува се повидлив, бидејќи се виде како креирале случаи за потоа да се уценува изнудува и манипулира со нив

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Јавноста слушна и го виде распупеното обвинителство и судство на аболицираниот  Заев. Се виде како биле креирани случаи за потоа да се уценува, изнудува и манипулира со нив. Токму торбата со Луј Витон најдобро ја отсликува правната држава создадена од Заев во која и покрај евидентните докази им требаше цел месец да ја приведат Катица Јанева за во тоа време мистериозно да исчезнуваат докази, да се форматираат телефони и форензички да се бришат компјутери.

Стравот на Заев и СДСМ станува се повидлив, бидејќи им е јасно дека во случајот Рекет, како и во многу други скандали се заглавени до гуша во криминал и корупција. Затоа со судни маки се обидуваат да го забошотат случајот преку контрола врз обвинителството, влијание врз судството и притисок врз обвинетите да не го откриваат мозокот на криминалот.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...