Колку многу криминално-рекетарската власт е во паника покажуваат нивните најави и пораки дека ќе го апселе лидерот на опозицијата

Колку многу криминално-рекетарската власт е во паника покажуваат нивните “ишерети”, најави и пораки дека ќе го апселе лидерот на опозицијата за поседување на документи и записници од Рекет.
Сето тоа дополнето преку владините мегафони, колку страшно кривично дело било тоа.
А, да не зборуваме за листот, туку да зборуваме за шумата која гори?

Ајде да зборуваме за лицата од власта кои се во записниците и се вклучени во Рекет. Зошто толку им е страв и колената им се тресат од Рекет 2, Рекет 3 и Рекет 4? Затоа ли Заев се бореше да има контрола во ЈО?

И, да, не ви се плашиме, апсете, тоа нема да го смени фактот дека сте криминалци збогатени на грбот на народот и дека ќе паднете.

За на крај, вредно да се констатира, учесник на лидерската средба посведочи дека Заев најавил дека Катица Јанева ќе одела во домашен притвор. Вредно е јавноста да се позанимава од каде еден премиер знае каква одлука ќе донесе судот за притворот на Катица осомничена за Рекет од 8 милиони евра?

#КриминалноРекетарскаВлада
#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...