Јанушев: Заев не разбира што е одговорност зошто, нели, само за него „рибата смрди од опашката”?!

Зоран Заев и криминално-рекетарската банда од СДСМ тврдат дека платите растат, пензиите се покачуваат, се гради како никогаш до сега, образованието и здравството целосно реформирани, безбедноста на највисоко ниво … со еден збор „блескаме”! Или можеби премиерот како што тој самиот би рекол „паламуди”? – коментира Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Од друга страна, гледаме најава од СОНК за синдикална борба за подобрување на нивниот социо-економски статус и тоа со штрајк со што почетокот на учебната година е ставена под знак прашалник. Поддршка за ова веќе добија од КСС и САДУ.

Истовремено, вработените во Македонски пошти бараат зголемување на платите, решение за лошите услови за работа и недостигот на основни средства за работа (облека, велосипеди, моеди, компјутерска опрема, како и санација на објектите).

Исто така, Независниот синдикат на полицијата обвинува дека високи функционери на МВР вршат мобинг, се одмаздуваат и жестоко ги напаѓаат членовите на синдикатот!

Заев не разбира што е одговорност, зошто нели само за него „рибата смрди од опашката”?!?

А овие лекции ги нема ниту на неговото „е-бај”.

Повеќе од очигледно е што е „fake news”, а што „гола” реалност!

Почнува да „врие” …

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...