Царовска  да одговори кои се тие 43 објекти кои се градат и опремуваат за детскиот равој

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Јагода Шахпаска

Оваа ненародна власт на СДСМ предводена од Заев потфрли во сите области.

Наместо да водат грижа за најмладата  категорија на граѓани,  Заев и Царовска  продолжуваат со лаги и манипулации во оваа област на детската заштита.

Се фалат дека градат градинки и Центри за развој на децата,  а градинките се соочуваат со пренатрупеност на деца.

Зошто СДСМ не кажува кои се тие објекти за деца кои ги градат и опремуваат?

Ако Царовска водеше грижа за вработените во градинките немаше на почетокот на годината да им ја намали платат за околу 900 денари, туку ќе им ги зголемеше платите.

Сето ова покажува дека на Царовска не и гајле за грижата на  оваа категорија на граѓани.

Оваа власт мора веднаш да си замине. Граѓаните во Република Македонија заслужуваат подобар живот.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...