Јанушев:Потребна е нова генерација на политичката сцена

Зоран Заев и оние (се помалку) околу него од криминално-рекетарската банда кои си играат влада, биле решени да се расчисти аферата “Рекет” до крај, да се излезе со сите инволвирани, употребени или злоупотребени … и сето ова се бара кога СЈО е веќе мртво, ЈО влегува во фаза на “клиничка смрт”, а претседател на телото за реформи во правосудниот систем е самиот Заев – човекот кој во однос на познавање на правото е поголема “tabula rasa” и од самата Катица Јанева!

И нели, нормално е веднаш да се проба да се прави “дефокус” со тоа што главна тема ќе биде потрагата во “кртот” што ги обезбедил документите кои имлицираат вмешаност токму на Заев и бандата! А, што е со документите, што е со информациите содржани во нив каде се вели дека Заев е помагател?!?
Каква фарса!!!

А да, како порачано и ДУИ излегоа со народна мудрост: “Алчноста го уништува човекот, алчноста уништува се”! Сериозно ова???
Па, ДУИ е симбол за алчност сите овие 17 години!!!

Повеќе нема простор за релативизирање, нема простор за грешки, ни најмали! Потребна е нова генерација на политичката сцена … веднаш!

Не знаете каде терате! Пада Влада!

#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...