Граѓаните на општина Ѓорче Петров се излажани

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Александар Ѓорѓевски

Граѓаните на општина Ѓорче Петров се излажани. Нивните очекување се изневерени, а се што ветуваше пред изборите градоначалникот Наумовски се испостави како лага.

Наместо живот за сите, како што ветуваше тој, во Ѓорче дојде живот за неколкумина кои извлекуваат корист од задолжувањето на општината. Наумовски за неполни две години наталожи милионски долгови кој ќе треба да ги враќаат граѓаните.

Граѓаните со право се прашуваат каде завршија нивните пари, кога градоначалникот нема реализирано ниту еден проект.

Што се случи со отворениот и затворениот базен кој го вети тој? До каде е гасификацијата во општината, до каде е пазарот?

Нема ниту нова градинка во Волково, ниту амбуланта во Дексион. Наумовски ги излажа граѓаните, а казната за тоа ќе го стигне на следните избори.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...