Одговор на новинарско прашање на Цветан Трипуновски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Одговор на новинарско прашање на Цветан Трипуновски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Прашање: За овие вработувања во АХВ, кога сте забележале и кој период?

Одговор: Овие вработувања се случени изминатава 2018 и оваа 2019 година. Дел се нови вработувања, дел се унапредувања во самата институција стриктно по списоци направени во партиските штабови на СДСМ.

 

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...