Јанушев: Три години оваа криминално-рекетарскава Влада на Заев и СДСМ хараат низ Република Македонија

Катица Јанева не се осеќала виновна!? Веројатно целава работа која “демек” траела 4,5 часа, всушност траела 5-10 мин, чисто да се запазат формалностите, а останатите 4 саата уствари Јанева и Русковска кафе си пиеле.

Во исто време додека овие пијат кафе, излегува главна вест дека УЈП вршела контрола во Чаир. Wooow!!! Незамисливо! Или ова е главна вест затоа што е прв пат во овие 3 години откако криминално-рекетарскава Влада на Заев и СДСМ хараат низ Република Македонија?!?

И за крај, Владата донела мерки за запирање на т.н. “африканска чума” кај дивите свињи. Главната мерка е да се убијат 4000 диви свињи за 10 дена или 400 на ден!!! Ловџиите со контра-предлог: да се повика Чак Норис бидејќи само тој може да убие 4000 диви свињи за 10 дена!

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...