Заев и Царовска удрија и по најмладата категорија на граѓани

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ на чело со Зоран Заев и министерката за труд и социјална политикиа, Мила Царовска и понатаму продолжуваат да ги лажат граѓаните во државата.

Не им беа доволно лагите до сега, па сега удрија и по најмладата категорија на граѓани.

СДСМ само се фали дека се отвараат нови градинки, објекти и центри за ран детски развој, а не кажуваат кои се точно тие објекти. Тоа само покажува дека ова е уште една нивна лага.

Ако Царовска водеше грижа за децата во нивниот детски развој немаше да ги намали платите на вработените во тие објекти.

Ако Царовска водеше грижа немаше да го укине додатокот за трето дете.

Ова се доволни докази кои покажуваат дека Царовска ги лаже граѓаните на Република Македонија.

На граѓаните на Република Македонија им е потребно влада која ќе води грижа за нив, почнувајќи од најмалата категорија на граѓани. Затоа на следните парламентарни избори ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира новата влада и која целосно ќе се посвети за доброто на граѓаните.

 

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...