Криминал, рекет, корупција, нерасветлени убиства се синомим на Заев и СДСМ

Ни правда, ни мир, само криминал, рекет, корупција, нерасветлени убиства, смена на име, идентитет, колективна шизофренија каде главен проблем е шеснаесеткракото сонце, а не криминалот вгнезден највисоко во власта … тоа се Зоран Заев и СДСМ на дело!

Разнебитување и девастирање во секоја пора од Македонското општество.

Нема правда зошто првиот човек им е криминоген. Просто е, не дојдоа на власт за да одиме напред, туку за да крадат, а товарот поради нивната неспособност се прекршува на грбот на народот.

Само забораваат дека Македонецот е пиреј, опстојувал и ќе опстојува без разлика на приликите. Во целата историја многумина, и помоќни и поголеми, се обиделе да не уништат, но не успеале, нема да успеат ни овие.

Оваа власт, овој криминален октопод е дивото месо во организмот на секој чесен граѓанин, кое ќе биде отфрлено, затоа што е браната која го сопира напредокот.

Република Македонија ќе успее, граѓаните ќе успеат, заеднички ќе изградиме, ќе ја обновиме нашата татковина.

Доаѓа времето кога ќе бидеме горди Македонци кои ќе живеат достоинствен живот.

#Оставка

#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...