По повеќе од еден месец Русковска конечно ја “удостои” Катица Јанева да ја повика во ЈО

Добро бре, има ли пилот во авионов?

По повеќе од еден месец Русковска конечно ја “удостои” Катица Јанева да ја повика во ЈО, а оваа као нервозна се заканува, претресува, а главна вест што Фатиме Фетаи ја плукнала и опцула преку камера.

Пендаровски пак нешто како глуми загрижен, демек го “укорува” Заев, ама сепак ОК било затоа што се извинил барем човекот.

А, тоа што 17 годишно дете е убиено?
Тоа што се продолжува со уништување на Македонските симболи?

Само продолжете да си играте апсолутна власт, ќе одговарате сите до еден, за се по ред!

П.С. – Монти Пајтон можат вода да ви носат.

#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...