Спасовски и Заев се олицетворение на криминалот

Господине Спасовски,
Ја уништивте Македонија. Тоа што Вие и вашиот ментор Зоран Заев и го направите на Македонија во овие три години ќе требаат декади за да се надомести. Вие и Заев сте олицетворение на криминалот.
Ваш изум е Боки Тредичи. Вашиот штитеник Боки Тредичи го продолжи тоа што вашите советници го пробуваа на пониско ниво.
Еве прашање до вас, како заврши истрагата против вашиот советник кој изнудуваше и уценуваше со информации добиени од посебни истражни мерки ? Дали Драган Симоновски од куќен притвор си е вратен на работа во МВР ? Ова ли е брза и ефикасна истрага ?
Со Вас и со Заев правда во Македонија немало и нема да има.
Доаѓа време кога ќе одговарате за масовниот грабеж и за криминалот што граѓаните секој ден го гледаат.
Вашите манипулации пред ДКСК се патетични. Побогу, Вие сте министер за внатрешни работи,а кој ако не полицијата има средства да истражи како фирмата на татко на советник во МВР, што вие го вработивте, која прикажува нула приходи, успева да инвестира милиони во нова бензинска пумпа ? Сте фатиле убава боичка на плажа, па сега може малку и да поработите. Не избегнувајте да дадете одговор и на прашањата што веќе ви ги поставивме :
Зошто денеска со вас не беше и Никица Петрушевски, богатиот советник ? Дали има многу обврски во бензинската станица или селектира кандидати за вработување во станицата за технички преглед? Дали Никица Петрушевски од Куманово е вработен во МВР во Октомври 2018 како советник за комуникации ? Дали Никица Петрушевски е син на Добрин Петрушевски, финансиер на СДСМ во Куманово и сопственик на Пин Петрол? Дали МВР пред два месеци издаде одобрение на Пин Петрол за станица за технички преглед по што фирмата на неговиот татко ја проширува дејноста? Дали имал влијание и какво влијание имал вашиот советник при носењето на одлуката ? Доколку сте загрижени за интегритетот на полициските службеници и нивното богатење во службата, одговорете за колку е зголемено семејното богатство советник Петрушевски откако е вработен во МВР до денес?

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...