Единствената инфраструктура на криминалната власт е рекетарската инфраструктура каде се вмешани Заев, Катица Јанева и функционери од СДСМ

Соопштение до јавноста, реакција на ставовите на Зоран Заев

Заев и екипата фатени во рекетарскиот октопод се водат од максимата „нишај ја колата да изгледа дека се движи“, а колата е во дефект и целата гори. Тоа е единственото објаснување на денешниот Фејсбук статус на Зоран Заев.

Единствената инфраструктура која што криминалната власт ја има направено е рекетарската инфраструктура во која дебело се вмешани и Заев, но и Катица Јанева, СЈО, министри, пратеници и функционери на СДСМ. Боки Тредичи самиот признава дека со Заев е зборено за рекетирањето и тој нема да прави проблем со тоа, туку напротив на честите средби договарале менаџирање и конструкции. За тоа колку Заев и Боки Тредичи биле блиски говорат заедничките фотографии, соработки и поддршки кои заедно си ги давале, а постојат сериозни индиции дека остварувале и поголем број други неофицијални контакти и средби.

Што договарале Заев и Боки Тредичи сигурно нема да дознаеме од Русковска обвинителството, бидејќи тоа обвинителство од петни жили се обидува случајот да го забошоти за да не се дознае за главата на рекетарско-политичко-обвинителскиот октопод.

Сепак ќе дојде време кога Заев ќе даде одговори, но и ќе понесе одговорност.

Што се однесува до инфраструктурата која е во интерес на граѓаните, нема многу да коментираме, туку ќе посочиме дека Заев се кити само со туѓи перја. За нивната неспособност да направат нешто друго, освен рекет, криминал и корупција, доволно говори реализацијата на капитални инвестиции до месец јуни која изнесува бедни 20,33%.

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...