Јанушев: Живот за сите? Или живот за рекет? Оставка и предвремени парламентарни избори!

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска сподели статус поврзан со скандалозниот случај Рекет во Македонија.

-Како беше онаа на СДСМ #SDSM?
Живот за сите? Или живот за рекет?
Нема правда, нема мир? Или има рекет, има тендери?

Да Ве потсетам дека сите ќе одговараат!
Да, да, сите кои се огрешиле пред законите ќе одговараат, и извршители, и нарачатели, и оние кои ги штитат! Без разлика кои се и која функција ја обавуваат во моментов!
Република Македонија мора еднаш да расчисти со криминалот без разлика од каде доаѓа!
Безкомпромисно, неселективно!

#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори , стои во неговиот пост на Фејсбук.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...