Шилегов е најнеспособниот градоначалник во историјата на Град Скопје

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Шилегов е најнеспособниот градоначалник во историјата на Град Скопје.

Шилегов откако стана градоначалник ништо ме стори за Град Скопје.

Ветуваше живот за Скопјани но добија само смет по улици и казни.

Наместо зеленило за Скопје тој ги сече кришум дрвјата по Општина Аеродром.

Шилегов можеби е добар за неговиот шеф Зоран Заев, но за Скопје не е.

Единствено достигнување на Шилегов е промоција ма автобуска постојка и рекламирање како вози тротинет.

За овие скоро две години Шилегов само докажа дека нема капацитет да биде татко на Град на Скопје.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...