Шилегов демонстрира подеднаква неспособност како и неговиот шеф Зоран Заев

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ не ги ослободува дрвата, туку го ослободува градот од дрва.

Шилегов и СДСМ вчера направија масакр во Аеродром, обидувајќи се да го сокријат преку замолкнување на невладините организации кои гушкаа дрва и медиумите кои порано жестоко реагираа на секое исечено дрво.

Со соопштенија полни со лаги и манипулации нема да ги излажете граѓаните.

Доцна попладнето кај хотелот „Хилтон“ без присуство на камери и фотоапарати се изврши масовна сеча на дрва.

Шилегов треба да знае дека функцијата градоначалник освен привилегии носи и одговорности.

Шилегов демонстрира подеднаква неспособност како и неговиот шеф Зоран Заев.

Шилегов е најнеспособниот градоначалник на Скопје и тоа се гледа од ден во ден. По година ипол позади себе нема ниту еден сериозен проект.

Шилегов нема капацитет да го води Скопје. Шилегов мора да си замине

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...